Szyby do ciągników – jak wybrać?

1 sierpnia, 2020 by Brak komentarzy

Wybór różnego rodzaju części i akcesoriów do maszyn rolniczych jest dziś niezwykle szeroki. Tak samo jest w przypadku szyb do maszyn rolniczych, w tym zwłaszcza do ciągników. Na rynku dostępne są szyby cechujące się wysoką jakością, odporne na zarysowania czy pęknięcia. Nie oznacza to jednak, że szyby nie ulegają uszkodzeniom. Wraz z czasem każda szyba może ulec uszkodzeniu. Wówczas należy ją wymienić na nową. Czym zatem kierować się przy wyborze nowej szyby?

Szyby w ciągnikach

Szyby w każdym ciągniku odgrywają bardzo ważną rolę. Chronią kierującego przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a przy tym zapewniają właściwą widoczność. Odpowiedzialne są zatem za bezpieczeństwo i komfort pracy. Dlatego szyby do ciągników muszą być trwałe i funkcjonalne. Wybierając szybę do ciągnika szczególną uwagę zwrócić należy na jej właściwości i specyfikację. Pamiętać bowiem trzeba, że wiele ciągników osiada indywidualne modele kabiny, a tym samym szyba musi być odpowiednio dopasowana pod konkretny model kabiny w ciągniku.

Wybór szyby do ciągnika

Jak wspomniano, niemal każdy ciągnik posiada kabinę o innych rozmiarach. Dlatego wybierając szyby do ciągników pod uwagę wziąć należy typ i kabiny. Szybka musi pod kątem rozmiaru i specyfikacji pasować do konkretnej kabiny ciągnika. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup szyb u renomowanych i sprawdzonych producentów. To gwarancja tego, że do każdej szyby dołączona będzie jej szczegółowa specyfikacja. Poza tym w dobrym sklepie zawsze można liczyć także na pomoc kompetentnego pracownika.

Podstawowe parametry

Szyby do ciągników charakteryzują się konkretnymi parametrami. Mowa tu o takich parametrach jak rozmiar szyby, jej kolor oraz opis do jakiego modelu ciągnika pasuje. Wiedząc jaki model szyby pasuje do konkretnego modelu ciągnika ma się pewność, że zakupuje się szybę, która na pewno będzie pasować. To spora oszczędność czasu. Jest to istotne zwłaszcza, kiedy szyba musi być wymieniona w środku sezonu. Wówczas taka wymiana musi być przeprowadzona niezwykle szybko. Zły dobór szyby tylko przedłuży ten okres.